Pożyczki dla zadłużonych z gwarantem – fakty i mity

wyjście z długów poprzez pożyczkę z gwarantem

Prowadzenie własnej firmy to nie lada wyzwanie. Szczególnie w pierwszych miesiącach działalności przedsiębiorca mierzy się nie tylko z nieoczekiwanymi wydatkami, ale również z rozwojem firmy i dostosowywaniem jej do potrzeb klientów i bieżących trendów na rynku. Wiele z nich chciałoby skorzystać z oferty pożyczki dla zadłużonych z gwarantem, jednak ilość sprzecznych informacji wprowadza w zmieszane. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące pożyczek dla firm mających zadłużenie.

MIT: Zadłużenie oznacza wyłącznie posiadanie długów

Termin „zadłużenie” kojarzy się z niespłacaniem bieżących zobowiązań, w wyniku czego firmę ściga windykator lub komornik. W rzeczywistości jest zupełnie inaczej i mówiąc o zadłużeniu, ma się na myśli również bieżące pożyczki dla zadłużonych z gwarantem, kredyty, a nawet leasing, które są regulowane w terminie.

FAKT: Firma posiadająca długi może otrzymać pożyczkę

Posiadanie zobowiązań, nawet zaległych, nie wyklucza możliwości otrzymania pożyczki dla zadłużonych z gwarantem. Wiele firm pozabankowych posiada specjalnie przygotowane oferty, dzięki którym zadłużone przedsiębiorstwa mogą zrealizować swoje cele. Warunkiem jest wykazanie sporych dochodów, które przekładają się na zyski.

MIT: Pożyczka dla zadłużonych firm do niekorzystna oferta

Wiele osób niesłusznie obawia się wysokich kosztów pożyczki dla zadłużonych z gwarantem. Tzw. ustawa antylichwiarska, czyli ustawa o zmianie prawa o nadzorze nad rynkiem finansowym pozwoliła wprowadzić wiele zmian na korzyść konsumentów. Klienci banków i firm pożyczkowych nie muszą obawiać się zbyt wysokich kosztów zobowiązania i dodatkowych, niesłusznie naliczonych opłat.

FAKT: Otrzymanie pożyczki dla zadłużonych związane jest z przedstawieniem odpowiednich dokumentów

Nikt nie lubi formalności, jednak w przypadku pożyczki dla zadłużonych firm, konieczne jest dostarczenie:

  • dokumentów rejestrowych
  • wyników finansowych przedsiębiorstwa
  • sprawozdania za ostatni rok obrachunkowy
  • potwierdzenie zabezpieczenia kredytu
  • umowę spłacanych kredytów z dołączonym harmonogramem spłaty
  • zaświadczenia od US i ZUS o braku zaległości podatkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *