Pożyczka z żyrantem online – fakty i mity

pożyczki z żyrantem

Dla wielu osób możliwość uzyskania pożyczki z żyrantem powstaje wyłącznie w przypadku ofert zobowiązań z poręczycielem. Negatywna historia kredytowa czy zadłużenia sprawiają, że banki i wiele instytucji finansowych odmawia udzielania klientom, którzy w ich ocenie są lub mogliby być niesolidni. Pożyczka z żyrantem przez internet jest wygodnym produktem finansowy, który dostępny jest dla szerokiego grona klientów. Jakie informacje na jej temat dostępne w sieci są prawdziwe, a w jakie nie warto wierzyć?

MIT: Żyrantem może zostać tylko osoba, która posiada nieruchomość na własność

Wiele instytucji finansowych wymaga takiej właśnie formy zabezpieczenia, jednak nie jest ona konieczna, jeśli poręczyciel posiada pozytywną zdolność kredytową. Wysokie dochody oraz stałe ich źródła, a także terminowe spłacanie wszystkich zobowiązań przemawiają na korzyść pożyczkobiorcy i pozytywne rozpatrzenie wniosku.

FAKT: Pożyczkę z żyrantem można wziąć online

To jedno z tych udogodnień firm pożyczkowych, które zostaje zachowane dla wszystkich produktów finansowych. Minimum formalności oraz szybka decyzja są wskazywane przez klientów jako czynniki decydujące podczas decyzji o zaciągnięciu zobowiązania. Potwierdzeniem tego jest raport Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy Postawy Polaków wobec oszczędzania1, w którym zestawiono opinie Polaków na temat ofert firm pożyczkowych, jak i samych instytucji.

MIT: Tylko żyrant musi spełniać określone wymagania

Choć prawda jest to, że wymagania wobec poręczyciela są znacznie bardziej rozbudowane niż w przypadku samego pożyczkobiorcy, to nie oznacza to jednak, że wobec niego nie stosuje się absolutnie żadnych kryteriów. Pożyczka z żyrantem online nie zostanie udzielona klientom, którzy nie posiadają dochodów na jej spłatę. Mogą mieć zadłużenia, czy negatywną historię kredytową, jednak kluczowa podczas rozpatrywania wniosku jest możliwość uregulowania zobowiązania. To forma zabezpieczenia nie tylko dla samej instytucji, ale również dla nieodpowiedzialnego pożyczkobiorcy.

1http://www.citibank.pl/poland/kronenberg/polish/files/141203_fk_swieta_za_chwilowke.pdf

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *