Alternatywne rozwiązania? pożyczka dla zadłużonych

pożyczka dla zadłużonych

Zaciągnięcie kolejnego zobowiązania przez osobę zadłużoną może stanowić całkiem duże ryzyko. Wpadnięcie w spiralę długów to sytuacja, z której ciężko się wydostać bez pomocy bliskich lub firm pożyczkowych specjalizujących się w udzielaniu pożyczek dla zadłużonych grupie klientów, którzy nie mają zdolności kredytowej, a ich historia jako płatników nie prezentuje się dobrze. W celu uniknięciu takiego scenariusza poszukać warto rozwiązań, które pomogą uporządkować finanse i wesprzeć budżet domowy.

Analiza finansów domowych

Michał Szafrański, autor bloga Jak oszczędzać pieniądze1 wskazuje wiele narzędzi i sposobów na to, jak kontrolować swoje wydatki. Pierwszym krokiem jest dokładne przeanalizowanie swojego budżetu. Na zwykłej kartce należy zapisać wszystkie źródła i wysokości uzyskiwanych dochodów w gospodarstwie oraz wszystkie wydatki stałe. Planowanie budżetu pomoże z kolei ustalić, na co pieniądze są wydawane oraz czy w rzeczywistości są to ważne cele, czy może pieniądze te można zaoszczędzić, by uniknąć zaciągania zobowiązania.

Sposoby na oszczędności i dodatkowy dochód

  • Planowanie zakupów
  • Oszczędzanie na mediach
  • Poszukanie pracy na pół etaty
  • Sprzedaż nieużywanych przedmiotów
  • Wykonywanie ozdób i dekoracji na zamówienie

Pożyczka dla zadłużonych bezpiecznym rozwiązaniem?

Nie jest tak, że pożyczka dla zadłużonych jest złym rozwiązaniem. W niektórych sytuacjach nie tylko doskonale się sprawdza, jest pomocna, pozwala spłacić zobowiązania i zaległości, ale jest również bezpieczna. Firmy pożyczkowe objęte zostały prawem bankowym, co sprawia, że stosowane przez nie nieuczciwe praktyki ograniczono do minimum. Dzięki temu osoba zadłużona, która nie radzi sobie ze zbyt dużą ilością zobowiązań może pożyczyć pieniądze i uporać się z długami, w zamian za jedną, mniejszą ratę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *